День пам’яті “кіборгів”

2625 image

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів”. Україна вшановує захисників Донецького аеропорту.

Всеукраїнський день пам’яті “кіборгів” було встановлено за ініціативою українських воїнів, які 242 дні боронили Донецький аеропорт.

Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли сепаратисти та російські бойовики захопили будівлі аеропорту на той час ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики завдали удару по позиціях терористів та встановили контроль над ДАП. Своєю чергою, окупанти відступили, зазнавши важких втрат і на кілька місяців відмовились від штурму летовища. Восени 2014-го бойові дії відновилися у значно більшому масштабі.

За весь час оборони Донецького аеропорту загинуло понад 100 українських військових, близько 440 зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, посмертно.

Серед “кіборгів” були: 3-й окремий полк ССО, 72 ОМБр, бійці Добровольчого Українського Корпуси та добровольчого батальйону “ОУН”, підрозділи 81-ї десантно-штурмової, 95-й і 79-й аеромобільних бригад і 74-го розвідувального батальйону, частини третьої батальйону 80-ї повітряно-штурмової бригади.

Варто зазначити, що “кіборгами“ нескорених українців назвав сам ворог. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Згадуючи про їх героїчний подвиг, зазвичай говорять: “Вони вистояли – не вистояв бетон”.

Випускники Мирненської школи – захисники української землі (детальніше).

 

Обговорення закрито.