БАТЬКАМ

НАКАЗ МОН від 16.04.2018  № 367 “Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти”

Безпека в Інтернеті

Шановні батьки! Звернутися для редагування або видалення інформації про дитину з сайту навчального закладу або повідомити про нелегальний контент Ви можете на адресу електронної пошти: murneschool@ukr.net

Права дітей в Інтернеті

Наслідки цифрової ери. Вплив гаджетів на дітей

Кібербулінг. Профілактика та поради

 

Батькам та вчителям про коронавірус

FB_IMG_1598033673958

FB_IMG_1596296915048

Порядок організації освітнього процесу в умовах карантинуIMG-9ad598d53ca26ce9eb9700c90a573a61-V

Ключові компетенції сучасного школяра

Як допомогти дитині з дистанційним навчанням?

Давайте сумувати і плакати відверто…

158937037_2341762676019756_7160622859326617932_n

FB_IMG_1598461269421

Дорога насильства, або Куди ведуть дорослі установки для маленьких дітей

7 фраз

159215464_2953006348320327_6983992892210308288_o

Про статус батьківських комітетів

“Круглий стіл” батьківського комітету школи та педколективу  від 12.02.2018

Вчимося захищати себе від насильства

Поради батькам і дітям.

Навчальний посібник для батьків «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру»

від Компанія EdPro спільно з командою Nravo Kids (українська версія) 

Законодавство для батьків

Витяги з Конституції України, Закону України про освіту, Кодексу про шлюб та сім’ю, які стосуються батьківства.

Який зв’язок між математикою й музикою?

Починаючи зі складних фуг Баха до чудових пісень сучасних виконавців музика й математика неминуче перетинаються.

Як батькам будувати стосунки з учителями?

Як бути впевненим у тому, що дитина отримує якісну освіту, на яку вона заслуговує? Беріть участь у її шкільному житті та представляйте її інтереси!

Найважливіші виховні навички батьків

Виховання – дивна річ. Навіть якщо у вас дванадцятеро дітей, ви все ще продовжуєте вчитись. Ви можете добре виховати перших одинадцять, але дванадцята завдасть вам клопоту…

П’ять навичок і відповідні їм виховні поради, наведені в цій статті, допоможуть вам якісно змінити підхід до виховання вашої дитини чи підлітка, а також установити здорові відносини з ним. 

Як дорослим адаптуватися до першокласника

 

Упевненість дитини в собі – основа успіху

Ми можемо виховувати та вчити наших дітей бути впевненими в собі та власних силах. Це дійсно дуже важливо.

Як навчити дітей не боятись невдач і поразок

Страх перед невдачею безпосередньо пов’язаний із самооцінкою людини, а також з її переконаністю у власній цінності як особистості. Учені виявили, що діти вдаються до неймовірних психологічних махінацій, щоб уникнути невдач і не втратити відчуття власної цінності.

Синдром Дефіцита Уваги та Гіперактивність

Взаємовідносини батьків і дітей

Люди різних поколінь не просто живуть, працюють і відпочивають. Вони не просто співіснують…

Як делікатно розпитати підлітка про школу

У статті наводиться список із двадцяти п’яти способів поставити підлітку запитання «Як пройшов твій день у школі?», не питаючи його про це безпосередньо. Ці запитання потрібні для того, щоб зав’язати цікавий, змістовний діалог з дитиною, навіть якщо він буде тривати лише короткий час у перервах між її листуванням з друзями.

4 запитання, які треба щодня задавати своїм дітям (поради психолога)

Що і Як  говорити,щоб дитина вас зрозуміла 

25 істин, про які необхідно розповісти дітям

Особливості вікових криз (поради психолога)

Батькам учнів початкової школи. Криза семи років

Батькам учнів основної та старшої школи. Криза підліткового віку

Користь чоловічого читання дітям

Науковці вкотре наголошують: для розвитку малюків дуже корисно, щоби їм читали. Причому краще, щоби це робив тато, особливо для дівчаток. 
Це з’ясувалося в ході дослідження, проведеного командою вчених із Гарвардського університету. Їх цікавив вплив читання на розвиток мовлення діток….

proforoien2

Поради батькам,

як допомогти  дітям,

коли вони роблять

перші кроки на шляху

до майбутньої кар’єри

Сучасні психологи вважають, що профорієнтацію дитини батьки мають здійснювати ще з дитячого садочка. У цей час у дитини починає формуватися мотивація до праці. Допомагайте дитині отримати інформацію про різні професії з моменту, коли це її цікавить.

bezpeka1

Десять способів поговорити про безпеку

Останнім часом у засобах масово інформації все частіше говорять про сексуальні домагання, різні форми насильства тощо. Завдання батьків – навчити своїх дітей піклуватися про фізичну безпеку. Це допоможе їм уникнути неприємних ситуацій у майбутньому. Розглянемо 10 способів, які допоможуть дитині подбати про свою фізичну безпеку.

грип

Що робити, дитина вдавилася?

Подавиться или поперхнуться может любой, как взрослый, так и ребенок. Но с детьми ситуация сложнее: они не умеют правильно обращаться с пищей, их всему нужно учить. Безусловные рефлексы, к сожалению, не всегда спасают при попадании инородного предмета в горло. Во многих случаях для ребенка подавиться — значит подвергнуть себя смертельной опасности. Взрослые должны знать, как оказать ребенку первую помощь в такой опасной ситуации. Не растеряйся и сумей сделать всё, что от тебя зависит, чтобы спасти жизнь маленького человека!

Яка вага шкільного ранця безпечна для дитини

Для забезпечення здоров’я школяра вага ранця з повним навантаженням не повинна перевищувати 10% від маси тіла дитини.

Про це розповідає завідувач лабораторії гігієни навчальної діяльності дітей Інституту гігієни та медичної екології імені О.Марзєєва НАНУ Світлана Гозак.

«Вагу ранця дуже просто розрахувати — разом із вмістом вона повинна становити не більше 10% від маси тіла дитини. Це найбільш безпечна вага для дитини — її опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи тощо. Наприклад, якщо першокласник важить 25 кг, то вага ранця не повинна перевищувати 2,5 кг, а якщо вона більша, зростає навантаження і на хребет, і на суглоби, і на судини», — зазначила Світлана Гозак.
За її словами, різниці між хлопчиками та дівчатками немає. Обирати шкільний ранець необхідно в залежності від маси тіла. На думку фахівця, найлегший ранець є найкращим для дитини.
«Згідно з санітарними нормами і правилами, ранець повинен важити не більше 1,2 кг, але я вважаю, що це забагато. Зараз є ранці і по 300 грамів, і по 500-700 грамів, з міцних, щільних, але водночас легких матеріалів і при цьому ще й з ортопедичною спинкою, тобто дуже якісні і неважкі, і саме такі потрібно купувати», — порадила завідувач лабораторії.
Медики рекомендують дотримуватися зазначеної пропорції ваги шкільного ранця до старшого шкільного віку, оскільки важча ноша

 

Як вберегти здоров’я школяра?

Імунітет дитини після тривалих літніх канікул зміцнів. Однак з початком навчального року на кожного школяра чекають перевтома та новий розпорядок дня, які можуть негативно позначитися на дитячому організмі.

Тож, пропонуємо вашій увазі 5 порад для здорового шкільного року:

1. Здоровий сон дітей молодшого шкільного віку має тривати близько 10-11 годин. За кілька тижнів до початку вересня для дітей корисно поступово переходити на новий розпорядок дня, а з початком навчального року регулярно після школи відпочивати протягом 40-60 хвилин.
2. Варто перевірити стан здоров’я за допомогою обстеження у лікаря. Спостерігайте за поведінкою дитини. Якщо вона, наприклад, скаржиться на болі в голові, схиляє голову на бік та мружиться, це свідчить про можливі проблеми із зором.
3. Подбайте про вчасні та корисні обіди, що мають включати здорову їжу, збагачену вітамінами та корисними речовинами.
4. Одним з визначальних факторів здоров’я дитини є чистота рук, адже тисячі мікробів чекають на дитину в школі. Необхідно пояснити дитині, чому так важливо ретельно мити руки та поступово привчити її до цього.
5. Забезпечте фізичні навантаження, які сприяють розвитку дитячого організму. Без сумніву, спортивні секції та різні способи загартування організму будуть корисними для школяра.

 

Чи готова дитина до школи?

Вступ дитини до школи — важлива подія, яку діти переживають по-різному. Перехід дітей у статус школярів зобов’язує їх вчасно вставати, приходити до школи, дотримуватися правил шкільного життя та виконувати обов’язкові завдання.

Компонентами психологічної готовності дитини до школи є:
• мотиваційна (особистісна) складова, тобто наявність у дитини бажання вчитися;
• інтелектуальна складова, що передбачає наявність у дитини кругозору, запасу конкретних знань;
• емоційно-вольова складова, що допомагає дитині підпорядковувати мотиви своїй волі та керувати своєю поведінкою.

Як відомо, для визначення рівня готовності майбутніх учнів до школи у кожному загальноосвітньому навчальному закладі проводять психологічне тестування. Його метою є знайомство педагогів з дітьми, корегування програми навчання в залежності від рівня загального розвитку першокласників та перевірка інтелектуального розвитку дитини.

Батьки також можуть визначити рівень підготовки своєї дитини до школи за допомогою спостереження та попереднього тестування. Питання, розроблені психологом Джеральдін Чейні, включають оцінювання розвитку пізнання, базового досвіду, мовного розвитку, рівня емоційного розвитку, уміння спілкуватися, фізичного розвитку, зорової пам’яті, рівня слухових здібностей та ставлення до навчання.

 

Поради батькам п’ятикласників

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.

2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.

3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.

4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.

5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.

6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.

7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.

8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: “Як пройшов твій день у школі?”. Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов’язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.

9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність – як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.

10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов’язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.

11. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв’язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.

12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

Пам’ятка для батьків підлітків

Підлітковий негативізм виникає внаслідок того, що дитина бореться:

  • за те, щоб перестати бути дитиною;
  • за фізичну і психічну недоторканість;
  • за самоствердження серед однолітків;
  • проти зауважень, обговорень, особливо іронічних, щодо її фізичної дорослості.

Правила взаємин, які допоможуть зберегти любов і повагу дітей:

  1. У самостійності дитини не варто вбачати загрозу.
  2. Пам’ятайте, що дитині потрібна не стільки самостійність, скільки право на неї.
  3. Хочете, щоб дитина зробила те, що вам потрібно? Зробіть так, щоб вона сама захотіла цього.
  4. Не переобтяжуйте дитину опікою і контролем.
  5. Не створюйте «революційну ситуацію», а якщо вже створили, намагайтеся знайти компроміс.

Найголовніша порада: любіть дитину з усіма її недоліками та вадами, не бійтеся визнати і свою недосконалість. А ще – навчіть її просто бути щасливою, демонструючи своє життєве кредо: «Хочеш бути щасливим – то будь ним!»

Якщо дитина живе у розумінні та доброзичливості, вона вчиться знаходити любов у світі та бути ЩАСЛИВОЮ.

Як можна допомогти дитині добре поводитись

Поради психолога

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі й іноді не впевнені, чи добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.

Подавайте дітям приклад хорошої поведінки

Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка – приклад для наслідування.

 Змінюйте оточення, а не дитину

Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

 Висловлюйте свої бажання позитивно

Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте.

 Висувайте реальні вимоги

Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Ви маєте бути більш терпимими до маленьких та хворих дітей.

 Не надавайте надто великого значення заохоченням і покаранням

В міру дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими – використовуйте тактику переключення уваги.

 Обирайте виховання без побиття та крику

На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.

Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших.

Перша допомога  при зимових травмах

Дитячі ігри і зимові види спорту особливо травматичні у морозні дні. Батькам, вчителям потрібно знати симптоми найчастіших травм і вміти надати першу допомогу.

Травми голови

Найнебезпечніші. Мова не про синцях і шишках. Батькам важливо знати ознаки черепно-мозкових травм, щоб повідомити про це лікарям, які будуть рятувати дитину.

Симптоми

* Втрата свідомості, запаморочення і нудота при відсутності зовнішніх пошкоджень можуть говорити про травмах головного мозку.

* Наростаючий головний біль, виникнення дезорієнтації, зміна поведінки або навіть випадання якихось функцій, наприклад, загальмованість мови, раптова втрата нюху, порушення ритму дихання, говорять про те, що є вірогідність розвитку внутрішньої кровотечі й гематоми.

* Стан зіниць є одним з найважливіших діагностичних ознак. Їх розширення в світлому приміщенні, і тим більше несиметричне розширення, коли одна зіниця велика, а друга “в точку”, – це третій найважливіший сигнал, що говорить про серйозність травми.

Чим допомогти дитині?

У такій ситуації потрібно обов’язково відвезти його до лікарні: необхідна екстрена допомога лікарів. Але навіть якщо малюк ні на що не скаржиться, але його, наприклад, хилить на сон, неодмінно варто показати його лікаря.

Як попередити?

Найприкріше, що способів запобігання травми, крім банальних рад бути обережними на слизьких зимових дорогах або під час ігор на вулиці, немає. У певних ситуаціях можна надягати шолом, щоб хоч якось зменшити тяжкість травми.

Перелом хребців

Симптоми

* Головний – затримка дихання: відразу після приземлення на сідниці дитина просто забуває, як робиться вдих і видих.

* Слідом наступає, не завжди, але найчастіше, больовий синдром. Для травми нижніх хребців грудного відділу характерна біль між лопатками, поперекові хребці болять, відповідно, нижче. Втім, спочатку дитина може ні на що не скаржитися, а через кілька годин з’являється скутість рухів.

Чим допомогти дитині?

Відвезти в лікарню. Травму діагностують за допомогою рентгена або магніторезонансної томографії (МРТ) або комп’ютерної томографії (КТ).

Неврологічна симптоматика проходить досить швидко при витягненні “на щиті”. Дитину кладуть на тверду поверхню, прикріплюють тягар на пояс, перекидають гирьки через систему лебідок – і вся процедура. У стаціонарі доведеться пробути мінімум чотири тижні, далі необхідна реабілітація в спеціалізованому санаторії.

Розтягнення зв’язок і вивихи

Симптоми

* При найменшому русі виникає біль, з’являється припухлість, іноді синець.

* При вивиху крім цих симптомів, дитина відчуває сильний біль, змінюється форма суглоба, неможливо ворушити пошкодженої кінцівкою. Іноді в момент травми можна почути бавовна.

* Якщо пошкоджений нерв – спостерігається зниження чутливості.

Чим допомогти дитині?

* При розтягуванні до хворого місця потрібно обов’язково прикладати лід. Найкраще для цього використовувати готові пакети з гелем, який тримають в морозилці. Не виявилося під рукою льоду? Можна використовувати заморожені продукти. Холод прикладають не більше ніж на 10 хвилин і повторюють процедуру кожні дві години. На травмований суглоб потрібно накласти тугу пов’язку, використовуючи для цього еластичний бинт.

* При вивиху ніколи не намагайтеся вправити його самі. Ваше завдання – якомога швидше доставити дитину в травмпункт, інакше вправити вивих буде важче. Перша допомога, яку ви можете надати самостійно, – зафіксувати ушкоджену кінцівку і суглоб. При вивиху суглоба руки підвісьте її на пов’язці за типом “косинки”. При вивиху суглоба ноги “прибинтуйте” ногу до шини з підручних засобів.

 Якщо вивих супроводжується раною, на рану накладають стерильну пов’язку.

Як попередити?

Купуйте дитині зимове взуття на підошві-протекторі. Дітей старшого віку потрібно обов’язково навчити “правильно падати” – нехай вдома на килимі освоює прийоми, як потрібно швидко згрупуватися, зібратися в “грудочка”. Поясніть, що при падінні не можна виставляти вперед руки, приземлятися на них.

Поверхневі обмороження

Симптоми

* Біль і збліднення замерзлих ділянок шкіри.

Чим допомогти дитині?

Зробіть легкий масаж, розтираючи пошкоджене місце, поки шкіра не порожевіє.

Як попередити?

Правильно одягайте дитину для прогулянок: необхідні рукавички –непромокашкі, шарф, шапка з водовідштовхувального матеріалу на теплій підкладці. Шкіру дитини потрібно захистити спеціальним дитячим кремом, який не містить води.

Напишіть відгук