Про школу

shkola-gerb

 

kolektiv-2016

 

 

 

Кіноархів Мирненської школи

 

Директори Мирненської школи slayd1

Історія Мирненської школи

У вересні 1943 року Радянська армія звільнила територію Київської області від німецьких загарбників, а в жовтні 1943 року в Старинському радгоспі (на Центральному відділенні) була відкрита початкова школа. Спочатку було відкрито 1 – 2 класи, а в 1944 – 1945 роках було вже 3 класи. Першим завідуючим початкової школи при Старинському радгоспі була вчителька початкових класів Дорошенко Галина Андріївна. До відкриття початкової школи діти шкільного віку навчались в селах Єрківці, Старе, Любарці.

         На Єрківецькому відділенні класи були відкриті в січні 1944 року. Першими вчителями на Центральному відділенні були Євтушенко О.Д. і Овдієнко Г.В., а на Єрківецькому відділенні  – Корунко О.Д. Школа  розміщалась в бараці.

         З 1946 по 1948 рік на посаді завідуючого початкової школи працював Жук Василь Сидорович, учитель фізики, а у  1949 – 1965 роках – Засенко Микола Павлович, учитель історії.

         В 1948 році на Центральному відділенні було збудоване шкільне приміщення на 4 класні кімнати. В 1949 році побудоване шкільне приміщення на  Олександрівському відділенні (нині село Васильки), а в 1950 році – на  Єрківецькому відділенні.

         В 1943 – 1944 роках в школі навчалось 42 учні. Класи були спарені.

         Піонерська організація ім.. Леніна в школі при Старинському радгоспі виникла в 1945 році. Піонервожатими піонерських загонів були вчителі Євтушенко Олена Денисівна, Корунко Олександра Денисівна.

         На Єрківецькому відділенні піонерська організація виникла у 1946 році. Вона нараховувала 95 піонерів. Першими піонерами були Шолудько Ганна, Савенко Петро Миколайович, Бердник Михайло Павлович, Шульга Василь Олексійович, Сидоренко Ганна, Бибик Володимир і Бибик Микола, Івашко Степан, Чередничок Володимир і Чередничок Микола та інші.

         З кожним роком ряди піонерської організації зростали і міцніли. Вже в 1952 році піонерська дружина в своєму складі налічувала 237 піонерів. Вся робота піонерів спрямовувалась на боротьбу за високу успішність і відмінну поведінку.

         Піонерська організація від  часу заснування провела значну роботу по озелененню шкільної садиби. Піонери виростили багато дичок та щеп, посадили сад біля школи. На шляху до м. Переяслав-Хмельницький на відстані 7 км посадили 2500 шт. декоративних дерев. Також піонери допомагали працівникам радгоспу добиватись високих врожаїв. Кожної весни прополювали бур’яни, влітку збирали колоски, знищували довгоносиків на бурякових плантаціях, восени з гордістю збирали вирощений урожай. Не забули піонери і шкільних навчально-дослідних ділянок. При школі був створений гурток юннатів. В 1955 і 1957 роках юннати на ділянках  виростили високий урожай і були учасниками Виставки сільськогосподарського виробництва. Вони були нагороджені грамотами і медалями.

         З 1965 по 1971 рік директором школи був Свириденко  Григорій Кирилович, вчитель математики.

         В ці ж роки проводилось будівництво нового приміщення школи. З вересня 1971 року школа отримала статус середньої.

         З жовтня 1971 по 1998 рік директором школи був Шанусь Леонід Михайлович. З 1998 року на цій посаді Похиль Тарас Ростиславович. В2001 році наша школа святкувала свій 30-річний ювілей.

         30 років… За цей час колектив Мирненської середньої школи (нині загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів) досяг значних успіхів в процесі навчання та виховання підростаючого покоління, в розвитку спортивно-масової роботи, в художній самодіяльності. Всі ці успіхи досягнуті завдяки титанічній праці кількох поколінь педагогічних працівників нашої школи.

         Розповімо про декого з них.

         Довгі роки вчителем музики працював Луценко Віктор Васильович (1925 – 2000 р.р.). прекрасний фахівець, ентузіаст, людина фанатично віддана своїй справі. Віктор Васильович ще наприкінці 40-х та початку 50-х років створює колективи художньої самодіяльності. Пізніше Віктор Васильович  створює різноманітні колективи в с. Рогозів – хор, дитячий домровий оркестр, в с. Старе – вокальні ансамблі і духовий оркестр, в с. Мирне – ансамбль народних інструментів, дитячий духовий оркестр, дитячий хор. Крім того, Віктор Васильович почав створення дорослого хору с. Мирне, який постійно працює від 1963 року по сьогоднішній день. Кабінет музики, яким завідував і який обладнав Віктор Васильович, належав до кращих кабінетів Київської області. Не перелічити всіх грамот, дипломів і інших відзнак, які отримали в різні роки колективи, якими керував Віктор Васильович. Це були відзнаки районного, обласного і республіканського рівнів.

         Вже немає з нами Віктора Васильовича, але пам’ять про нього назавжди збережуть його вдячні учні і односельчани.

«Він ставить перед собою велику і благородну мету: зробити музику надбанням кожної дитини. Для досягнення своєї мети не шкодує ні часу, ні вміння, ні здоров’я», – так писала газета «Трудова слава» в 1972 році, і в цих словах – сенс всього життя Луценка Віктора Васильовича.

З 1987 по 1991 рік при школі працював підлітковий клуб «Факел» від профспілкового комітету місцевого господарства – Старинської птахофабрики. Директором клубу була Ковбель Ганна Іванівна, вчитель трудового навчання нашої школи. В клубі було відкрито 15 гуртків різних напрямків, які відвідували понад 200 учнів. Гуртківці неодноразово займали призові місця на районних та обласних виставках, конкурсах, змаганнях.

Так, у 1990 році член гуртка картингістів (керівник – Похиль Т.Р.) Рудий Вадим зайняв перше місце у відкритих обласних змаганнях з картингу, які відбулися на спортивному комплексі «Чайка» в м. Києві. Команда школи виборола ІІІ місце.

Працював шкільний гурток авіамоделістів (ним теж керував Похиль Т.О.). авіамоделісти Широков Олександр та Радченко Володимир були призерами районних змагань з авіамодельного спорту в класі «повітряний бій» та увійшли в десятку кращих авіамоделістів Київської області.

4 серпня 1998 року здійснила перший вихід в ефір шкільна колективна радіостанція  OPR UB4UXY (керівник  – Шанусь Л.М.). тільки до 29 березня 1993 року було здійснено 7942 радіозв’язків, з них – 965 зв’язків із 59 зарубіжними країнами. Серед них: острови Науру, Австралія, Індонезія, Аргентина, США, Сейшельські острови, м. Магадан, м. Владивосток.

Радисти нашої школи прийняли участь в змаганнях:

  • Грудень 1989 року – обласні змагання в м. Бровари;
  • Січень 1990 року – республіканські змагання на КХ;
  • Лютий 1990 року – відбіркові республіканські змагання радіолюбителів в м. Біла Церква.

За цей час одержано дипломи: «Переяславська Рада», «Київська Русь», «Обухів – 625», «45 років визволення Київщини», «Надія», «Кобзар», диплом W100U, диплом ІІІ ступеня Р-100-О, вимпел karakum – 89.

Найактивніші радіолюбителі – Потибенько Андрій, Єрмолаєв Олександр, Дика Леся, Герман Юрій та інші.

 

Матеріали підготував Герман Михайло Іванович, вчитель історії. 2001р

Мирненська школа відсвяткувала 40-річний ювілей

 40-річчя Мирненської школи зібрало багато поважних гостей – представників районної та сільської влади, колишніх та нинішніх випускників, учнів, батьків.  Адміністрація школи  підготовку до свята розпочала заздалегідь,  поновили шкільний музей про освіту на селі, для якого добирали фотографії, збирали цікаві історії з життя школи, робили все це з величезним ентузіазмом і любов’ю.  Привітати мирненців приїхали й колеги  Віктор Кравцов, начальник районного відділу освіти, директори шкіл з сусідніх сіл – Олександр Коломієць із Сошникова, Ігор Засенко з Любарець, Лариса Кравцова з Кірово. 

Яскравою сторінкою свята було вітання депутата районної ради, директора  «Старинської птахофабрики» Олександра Зубчука, як і його подарунки –   алея з саджанцями дерев і швидкісний Інтернет. Також Олександр Миколайович відзначив кращих учнів й педагогів з Мирного й сусідніх районів, на території яких розгорнуло діяльність його підприємство. Сільський голова Оксана Коваленко, яка навчалася та тривалий час працювала в школі, також разом зі щирими вітаннями вручила подарунок школі. Випускники багатьох років вітали іменинницю зі сцени, та особливим гостем була випускниця 1971 року  Марія Кравченко. Юлія Мартинова,  Оксана Рубаха, Олександр Бондар…. Хіба перелічиш усіх талановитих колишніх учнів Мирненської. Запросили до слова Валентина Сластьона, який зробив великий внесок у розвиток художньої самодіяльності села,соліста академічного державного ансамблю пісні й танцю міністерства внутрішніх справ України.

Здоровила й рідну Альма матер восьмикласниця Юлія Лупан, яку називають рекордсменкою у перемогах районного, обласного і всеукраїнського масштабу з української мови.

Пісенний дарунок був і від Миколи Халамая, місцевого композитора та поета.

 Наталія Дмитрівна Похиль

17 листопада 2011 р.

DSCN4888

 

Відкриття меморіальних дошок вчителям

21 травня 2013 року в нашій школі, завдяки  ініціативи та матеріальної допомоги благодійного фонду «Альта» та його голови Корніяки Михайла Яковича, відбулося відкриття меморіальних дошок учителям: талановитому педагогу, мудрому керівнику, директору Леоніду Михайловичу Шанусю, який 27 років очолював Мирненську школу, та учителю-новатору, самодіяльному митцю, засновнику народного хору «Серпокрилець», керівнику учнівських оркестрів Бориспільщини Віктору Васильовичу Луценку.

На подвір’ї  школи зібралися учні, вчителі, випускники різних років, вчителі-пенсіонери та односельці. В урочистостях взяли участь  представники відділу освіти Бориспільського району та місцевого самоврядування, викладач по класу баяна Бориспільської дитячої музичної школи, поет, композитор Дениско Петро Васильович, керівник народного аматорського хору «Серпокрилець» Микола Володимирович Халамай, друзі та родичі Шануся Л.М. та Луценка В.В.

Право відкрити меморіальну дошку було надано почесним гостям — голові благодійного фонду «Альта» Михайлу Яковичу Корніяці та сільському голові Оксані Степанівні Коваленко.

Присутні вшанували пам’ять усіх вчителів, яких вже немає з нами, хвилиною мовчання, а співачка Юлія Мартинова, випускниця школи, присвятила їм свою пісню.

Виступаючі в своїх промовах згадували і розповідали сьогоднішнім дітлахам про те, якими вони пам’ятають своїх колег та славетних вчителів, і закликали передати цю пам’ять наступним поколінням.

Через роки ми шлемо Вам земний уклін,

Учителі, хай сотню весен Вам і зим

Сяє сонце щастя, віри і добра,

Пам’ять про Вас вічно жива!

Творець духовної краси

slayd2

«Він ставить перед собою велику і благородну мету: зробити музику надбанням кожної дитини. Для досягнення своєї мети не шкодує ні часу, ні вміння, ні здоров’я», – так писала газета «Трудова слава» у 1972 році про Луценка Віктора Васильовича, а сьогодні його іменем названа головна площа нашого села.

Читати далі

 

Святкова програма “Час ревізії” до 45-річчя школи

1 жовтня 2016 року наша рідна школа відсвяткувала свій ювілей: 45 років! Привітати ювілярку прийшли випускники всіх років та вчителі, які працювали в ній. Ми раді були бачити і наших почесних гостей – вчителів-пенсіонерів, які зараз на заслуженому відпочинку. Вчителі та їхні учні спілкувалися, згадували цікаві шкільні моменти та із задоволенням дивилися кінохроніку 70-90-х років – роботи легендарного вчителя та митця Луценка Віктора Васильовича.

Яскравою сторінкою святкування  стала концертна програма під назвою “Час ревізії”, в організації та проведенні якої активну участь взяли випускники та в минулому вчителі Мирненської школи: Бідоча Олена Олексіївна та Вчерашній Олександр Борисович. Чимало зусиль доклав до цієї справи і наш беззмінний звукооператор Хворостянко Олексій.

Директор школи Похиль Тарас Ростиславович привітав колег із Днем працівників освіти та всіх присутніх у залі – із ювілеєм школи. Зі сцени лунали вітання від молодших школярів, які виступили із композицією “Діти-квіти”.  Своїми спогадами поділилися наші гості: Галатенко Світлана Анатоліївна, директор районного будинку дитячої та юнацької творчості, в минулому – вчитель російської мови; Пустовойт Ганна Федорівна, вчитель-пенсіонер із 45-річним стажем роботи, у скарбниці якої – 7 випусків!!! Зі словами подяки та побажаннями до вчителів та учнів звернулися випускники: Косенко Олег, Лупан Юлія, Прилепа Валентина та Яровий Сергій. А шкільний колектив, в свою чергу, висловив слова подяки випускникам, які стали захисниками української землі.

Не обійшлося на нашому Дні народженні і без подарунків. Сільський голова Коваленко Оксана Степанівна вручила школі від сільської ради чек на придбання компьютерної техніки та спортивного інвентаря. Директор СТОВ “Старинська птахофабрика” Зубчук Олександр Миколайович посприяв, щоб “повернути до життя” та показати широкому загалу архівні кіноматеріали Мирненської школи, і преміював вчителів школи.

Музичні подарунки нашій ювілярці підготували  солісти, випускники школи: Вчерашній Олександр (випуск 1992), Мартинова Юлія ( випуск 1994), Сластьон Валентин (випуск 1991), Бондар Олександр (випуск 2000), Пилипенко Олександр (випуск 2004).

Випускники школи на чолі із Ревізором – випускником 2009 року – Тищенком Олексієм зробили ретельну перевірку нашого навчального закладу, пригадали найяскравіші моменти шкільного життя, історію школи за 45 років її існування і винесли свій вердикт: “Мирненську школу випускники РЕКОМЕНДУЮТЬ!”

колектив 2017

Портфоліо класів

Наші  досягнення

2013-2014

2014-2015

2015-2016

2016-2017

2017-2018

Школа славна успіхами своїх учнів

Випускники школи – учасники АТО

Шепель Сергій (випуск 2000)

Мартинова Юлія (випуск 1994)

Лупан Юлія (випуск 2015)

Наші  випускники

1982

1

Зустріч (35 років)

1985

1 — копия
1997

 

 

IMG_0092 — копия

Зустріч (20 років)

2012

Випуск - 20122013

IMG_6128

2014  

IMG_8691

2015

IMG_2985 зжата

2016

xJNCPUQvW_k

 2017

1 — копия

2

Історія села Мирного. Нові дослідження

 

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ. З досвіду роботи

Хвилина пам’яті до 70-річчя визволення Києва

Урок мужності “Дитинство, опалене війною”

 Екскурсія до музею в селі Іванкові

 День партизанської слави та 70-річчя визволення Бориспільщини від фашистських загарбників

“Долі, обпалені афганською війною”. 25-річчя виведення військ з Афганістану

 КНИГА ПАМ’ЯТІ

Книга

 

 

Обговорення закрито.