Історія Мирненської школи

У вересні 1943 року Радянська армія звільнила територію Київської області від німецьких загарбників, а в жовтні 1943 року в Старинському радгоспі (на Центральному відділенні) була відкрита початкова школа. Спочатку було відкрито 1 – 2 класи, а в 1944 – 1945 роках було вже 3 класи. Першим завідуючим початкової школи при Старинському радгоспі була вчителька початкових класів Дорошенко Галина Андріївна. До відкриття початкової школи діти шкільного віку навчались в селах Єрківці, Старе, Любарці.

         На Єрківецькому відділенні класи були відкриті в січні 1944 року. Першими вчителями на Центральному відділенні були Євтушенко О.Д. і Овдієнко Г.В., а на Єрківецькому відділенні  – Корунко О.Д. Школа  розміщалась в бараці.

         З 1946 по 1948 рік на посаді завідуючого початкової школи працював Жук Василь Сидорович, учитель фізики, а у  1949 – 1965 роках – Засенко Микола Павлович, учитель історії.

         В 1948 році на Центральному відділенні було збудоване шкільне приміщення на 4 класні кімнати. В 1949 році побудоване шкільне приміщення на  Олександрівському відділенні (нині село Васильки), а в 1950 році – на  Єрківецькому відділенні.

         В 1943 – 1944 роках в школі навчалось 42 учні. Класи були спарені.

         Піонерська організація ім.. Леніна в школі при Старинському радгоспі виникла в 1945 році. Піонервожатими піонерських загонів були вчителі Євтушенко Олена Денисівна, Корунко Олександра Денисівна.

         На Єрківецькому відділенні піонерська організація виникла у 1946 році. Вона нараховувала 95 піонерів. Першими піонерами були Шолудько Ганна, Савенко Петро Миколайович, Бердник Михайло Павлович, Шульга Василь Олексійович, Сидоренко Ганна, Бибик Володимир і Бибик Микола, Івашко Степан, Чередничок Володимир і Чередничок Микола та інші.

         З кожним роком ряди піонерської організації зростали і міцніли. Вже в 1952 році піонерська дружина в своєму складі налічувала 237 піонерів. Вся робота піонерів спрямовувалась на боротьбу за високу успішність і відмінну поведінку.

         Піонерська організація від  часу заснування провела значну роботу по озелененню шкільної садиби. Піонери виростили багато дичок та щеп, посадили сад біля школи. На шляху до м. Переяслав-Хмельницький на відстані 7 км посадили 2500 шт. декоративних дерев. Також піонери допомагали працівникам радгоспу добиватись високих врожаїв. Кожної весни прополювали бур’яни, влітку збирали колоски, знищували довгоносиків на бурякових плантаціях, восени з гордістю збирали вирощений урожай. Не забули піонери і шкільних навчально-дослідних ділянок. При школі був створений гурток юннатів. В 1955 і 1957 роках юннати на ділянках  виростили високий урожай і були учасниками Виставки сільськогосподарського виробництва. Вони були нагороджені грамотами і медалями.

         З 1965 по 1971 рік директором школи був Свириденко  Григорій Кирилович, вчитель математики.

         В ці ж роки проводилось будівництво нового приміщення школи. З вересня 1971 року школа отримала статус середньої.

         З жовтня 1971 по 1998 рік директором школи був Шанусь Леонід Михайлович. З 1998 року на цій посаді Похиль Тарас Ростиславович. В2001 році наша школа святкувала свій 30-річний ювілей.

         30 років… За цей час колектив Мирненської середньої школи (нині загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів) досяг значних успіхів в процесі навчання та виховання підростаючого покоління, в розвитку спортивно-масової роботи, в художній самодіяльності. Всі ці успіхи досягнуті завдяки титанічній праці кількох поколінь педагогічних працівників нашої школи.

         Розповімо про декого з них.

         Довгі роки вчителем музики працював Луценко Віктор Васильович (1925 – 2000 р.р.). прекрасний фахівець, ентузіаст, людина фанатично віддана своїй справі. Віктор Васильович ще наприкінці 40-х та початку 50-х років створює колективи художньої самодіяльності. Пізніше Віктор Васильович  створює різноманітні колективи в с. Рогозів – хор, дитячий домровий оркестр, в с. Старе – вокальні ансамблі і духовий оркестр, в с. Мирне – ансамбль народних інструментів, дитячий духовий оркестр, дитячий хор. Крім того, Віктор Васильович почав створення дорослого хору с. Мирне, який постійно працює від 1963 року по сьогоднішній день. Кабінет музики, яким завідував і який обладнав Віктор Васильович, належав до кращих кабінетів Київської області. Не перелічити всіх грамот, дипломів і інших відзнак, які отримали в різні роки колективи, якими керував Віктор Васильович. Це були відзнаки районного, обласного і республіканського рівнів.

         Вже немає з нами Віктора Васильовича, але пам’ять про нього назавжди збережуть його вдячні учні і односельчани.

«Він ставить перед собою велику і благородну мету: зробити музику надбанням кожної дитини. Для досягнення своєї мети не шкодує ні часу, ні вміння, ні здоров’я», – так писала газета «Трудова слава» в 1972 році, і в цих словах – сенс всього життя Луценка Віктора Васильовича.

З 1987 по 1991 рік при школі працював підлітковий клуб «Факел» від профспілкового комітету місцевого господарства – Старинської птахофабрики. Директором клубу була Ковбель Ганна Іванівна, вчитель трудового навчання нашої школи. В клубі було відкрито 15 гуртків різних напрямків, які відвідували понад 200 учнів. Гуртківці неодноразово займали призові місця на районних та обласних виставках, конкурсах, змаганнях.

Так, у 1990 році член гуртка картингістів (керівник – Похиль Т.Р.) Рудий Вадим зайняв перше місце у відкритих обласних змаганнях з картингу, які відбулися на спортивному комплексі «Чайка» в м. Києві. Команда школи виборола ІІІ місце.

Працював шкільний гурток авіамоделістів (ним теж керував Похиль Т.О.). авіамоделісти Широков Олександр та Радченко Володимир були призерами районних змагань з авіамодельного спорту в класі «повітряний бій» та увійшли в десятку кращих авіамоделістів Київської області.

4 серпня 1998 року здійснила перший вихід в ефір шкільна колективна радіостанція  OPR UB4UXY (керівник  – Шанусь Л.М.). тільки до 29 березня 1993 року було здійснено 7942 радіозв’язків, з них – 965 зв’язків із 59 зарубіжними країнами. Серед них: острови Науру, Австралія, Індонезія, Аргентина, США, Сейшельські острови, м. Магадан, м. Владивосток.

Радисти нашої школи прийняли участь в змаганнях:

  • Грудень 1989 року – обласні змагання в м. Бровари;

  • Січень 1990 року – республіканські змагання на КХ;

  • Лютий 1990 року – відбіркові республіканські змагання радіолюбителів в м. Біла Церква.

За цей час одержано дипломи: «Переяславська Рада», «Київська Русь», «Обухів – 625», «45 років визволення Київщини», «Надія», «Кобзар», диплом W100U, диплом ІІІ ступеня Р-100-О, вимпел karakum – 89.

Найактивніші радіолюбителі – Потибенько Андрій, Єрмолаєв Олександр, Дика Леся, Герман Юрій та інші.

 Матеріали підготував Герман Михайло Іванович, вчитель історії. 2001 рік

Обговорення закрито.