Конкурс “Український сувенір”

Інформаційно-методичні рекомендації щодо проведення районного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

 

Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (далі – виставка) проводиться з метою розвитку творчих здібностей дітей, формування національно-культурної свідомості учнівської молоді, популяризації традиційних народних ремесел українського народу.

Виставка проводиться з 4 по 8  грудня 2015 року на базі Бориспільського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

 У виставці беруть участь учні, вихованці, творчі об’єднання РБДЮТ та загальноосвітніх навчальних закладів у двох вікових категоріях:

I вікова категорія – діти 6-11 років;

II вікова категорія – підлітки 12-16 років;

На виставку подаються вироби, виготовлені у різноманітних техніках декоративно-ужиткового мистецтва: вишивка, в’язання, ліплення, різьблення, плетіння, ткацтво, розпис по склу, тканині, де-купаж, валяння, печворк, батик та інших.

На виставку подаються роботи за двома напрямами:

 • зразки традиційних іграшок, копії стародавніх іграшок (ляльки, фігурки людей, тварин, птахів, дзиґи, кулі, коні-качалки, калатала, тарахкала, деркачі, брязкальця, фуркала, вітрячки тощо;

 • меблі, посуд, предмети вжитку, що можуть бути зразками традиційної української сувенірної продукції, виготовлені з використанням народних традицій та символіки.

Конкурсна робота повинна мати стійку основу для горизонтального  розміщення та кріплення чи гачки для підвішування на вертикальній площині, що попереджають падіння виробу. Під час виготовлення та оформлення виставкових робіт не слід використовувати скло.

Конкурсні роботи оцінюються за критеріями:

 • оригінальність задуму;

 • відповідність виробу як зразка сувенірної продукції (для предметів вжитку);

 • емоційність образу;

 • органічне поєднання національних традицій і сучасних тенденцій формотворення;

 • збереження ігрової функції (для іграшок).

Автори кращих творчих робіт виставки будуть нагороджені грамотами Бориспільського районного будинку дитячої та юнацької творчості. Роботи, що посіли призові місця будуть направлені до участі в обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» .

До кожної роботи додається етикетка, що прикріплюється на зворотному боці виробу (розміром 10 см х 8 см) та паспорт (Додаток).

На етикетці зазначаються відомості:

v напрям виробу

v назва роботи

v автор (авторський колектив)

v вікова категорія

 • гурток (клас)

 • навчальний заклад (повна назва, адреса, телефон)

v керівник

 

 

Додаток

Паспорт
на конкурсну роботу _________

 1. Назва роботи ___________________________________________________

  2. Опис зразка (розмір, матеріал, кольорова гама, комплектність, функціональні ігрові можливості тощо)_______________________________

  3. Коротка довідка про історію, ідею виробу ___________________________

  4. Дані про автора (прізвище, ім’я, по батькові, вікова група, дата народження, повна назва навчального закладу, його адреса та номер телефону) ________________________________________________________

  5.Назва гуртка. Керівник гуртка _____________________________________

 

Обговорення закрито.