Свято рідної мови

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови.

Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Де і коли народилася традиція Міжнародного дня рідної мови?

Історія свята, на жаль, має дуже трагічне начало. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в нас.

Наша мова сягає своїм корінням у глибоке минуле. Ще в ХV-ХVІІ ст. судове й державне листування велося українською мовою. Українську мову можна почути в Канаді, Великобританії, Мексиці, Німеччині, Аргентині, Венесуелі, Парагваї, Греції, Китаї (близько 40 країнах світу). Історію, географію, літературу та мову України вивчають у 28 коледжах та університетах США.

Ми з нею відомі усюди,

Усе в ній, що треба там, є,

А хто свою мову забуде,

Той серце забуде своє.

Вона, як зоря пурпурова,

Що сяє з небесних висот.

І там, де звучить рідна мова,

Живе український народ.

На свято «Без мови немає країни – мову, як матір, любіть!» учні 6 класу (класний керівник, вчитель-методист української мови та літератури Лупан Н.М.) запросили учнів 5 та 7 класів, вчителів, батьків.

До слова була запрошена сільська бібліотекарка Литвиненко О.О., яка ознайомила присутніх із книгами з мовознавства для дітей та закликала їх шанувати й вивчати Берегиню нашого народу – рідну мову.

IMG_3281

IMG_3253

DSCN5032

DSCN5049

DSCN5051

DSCN5053

DSCN5040

DSCN5039

DSCN5038

DSCN5036

DSCN5046

DSCN5045

 

 

 

Обговорення закрито.