Виготовлення комплекту в стилі шеббі-шик

Необхідні матеріали
• Для вишивки: канва, стрічки шириною 0,5 см двох відтінків синього кольору і зеленого, голка з довгим ушком, серветка з потрібним сюжетом.
• Для шкатулки: дві основи із скотчу шириною 2см та 5см, ферт, мереживо,білий картон, серветка з потрібним сюжетом.
• Для рамки: пакувальний гофрокартон, мереживо, будівельна шпаклівка.
• Акрилові фарби, клей ПВА, акриловий лак, ножиці, пензлики, глітерний контур.
1. Технологічна послідовність виготовлення вишивки для картини.
1.1Послідовність виготовлення основи для вишивки технікою «декупаж»
На канву потрібного розміру наклеюємо верхній шар серветки. Щоб серветка не порвалась перед наклеювання потрібно її збризнути лаком для волосся і дати їй висохнути, так вона стане міцнішою. Починаючи від центру серветки за допомогою пензлика та клею ПВА розведеного з водою 1:1 розгладжуємо сюжет. Після цього наносимо на всю поверхню сюжету пензлем клей ПВА. Звертаємо увагу, щоб клей за контур малюнка серветки не потрапив. Сушимо.

колаж1колаж2колаж 4 колаж 3
1.2 Послідовність вишивання    Вишиваємо спочатку квіточки незабудок петельним швом, потім листочки зеленою стрічкою. Серединки квітів виконуємо бісером або наносимо глітерний контур (клей з блискітками). Покриваємо сюжет серветки лаком у два шари.
2. Послідовність виготовлення рамки для картини.
Вирізаємо з картону першу рамку зовнішній квадрат якої 25х25см, внутрішній 18х18 см, та другу рамку розміром 25х 25см зовні, внутрішній квадрат 20х20см, також вирізаємо чотири полоси розміром 3,5х25 см з підрізаними краями під кутом 45 о. На першу рамку приклеюємо полоси . Для зручності підчас підрізання кутів полос їх краще пронумерувати, яку полосу з якою клеїти, щоб краще вони співпали. Якщо все-таки по кутам рамки утворилися щілини, то їх можна буде зашпаклювати. До виворітного боку першої рамки приклеїти другу рамку і гарно притиснути. Після цього шпаклюємо торці рамки. Чикаємо поки висохне шпаклівка і зачищаємо наждачним папером. Фарбуємо, приклеюємо мереживо, покриваємо для міцності акриловим лаком на водній основі.

DSC_2016DSC_2018DSC_2020DSC_2021DSC_2025 DSC_2024
2.1Декорування поверхні рамки кракелюром.
Кракелюр (фр. Craquelure) – тріщина барвистого шару або лаку в творі живопису. Кракелюр це техніка, яка використовується, щоб надати пофарбованій поверхні зношений і старий вигляд. Завдавши шар клею або шар спеціального засобу для кракелюра між двома шарами акрилової фарби, ви можете прикрасити практично будь-яку поверхню штучною обробкою. Це надає твору дух «старовини» і певний шарм.
Технологія створення кракелюрного ефекту клеєм ПВА. Наносимо на поверхню рамки темну фарбу. Сушимо . Потім наносимо клей ПВА щіткою у тих місцях де бажаємо отримати тріщини, не чикаючи поки висохне клей наносимо фарбу контрастного кольору за допомогою щітки, або паралонового спонжика. Сушим, можна використовувати для сушки фен. Після висихання утворюються тріщинки. Структура тріщин залежить від густоти і товщини шару клею. Покриваємо лаком.
DSC_2026DSC_2027картинка зайчиквалера DSC_2047 DSC_2034
3. Послідовність виготовлення шкатулочки.
Для шкатулки потрібно дві бобіни від скотчу висотою 2см і 5см. З пакувального картону вирізаємо два кола . Одне коло низ шкатулки, інше відповідно верх. Приклеюємо їх до основ, поверх картонки приклеюємо білу серветку, змастивши її гарно клеєм. Чикаємо поки висохне. Готуємо бортик : для цього беремо плоску офісного паперу розміром 5,5 см на 22см і приклеюємо в середину нижньої основи. Після того, як висох клей фарбуємо білою фарбою в два шари, з просушуванням між ними, потім шліфуємо наждачним папером нерівності. Декоруємо шкатулку технікою «декупаж»: наклеюємо потрібний нам сюжет із серветки, в разі потреби підфарбовуємо. По контуру кришки можна приклеїти мереживо. Чикаємо поки висохне. Вклеюємо в середину фетр, (його можна замінити серветками які використовують для прибирання). Лакуємо шкатулку( мереживо лакуємо теж).

кл мк шкатулки
кл мк шкатулки.jpg 3pg кл мк шкатулки.jpg 2

кл мк шкатулки.jpg 7 кл мк шкатулки.jpg 4pg

кл мк шкатулки.jpg5                                                                                                         Готовий комплект.

Обговорення закрито.